Skladacikola.com Skladacikola.com

Elektrokola si zachovávají pohon šlapáním, mají tedy vždy pedály a elektropohon je pouze přídavný, asistenční (českým ekvivalentem anglického "assist" je pomáhat, přispět). Proto je pro elektrokola velmi výstižný název Pedelec, jako složenina anglických slov pedal + electro. Zdůrazňuje, že na elektrokole nelze jezdit bez šlapání, pouze s motorovým pohonem.

Výkon motoru je dokonce přímo úměrný frekvenci šlapání. Ħím intenzivněji cyklista šlape, tím větší výkon z elektromotoru získá, což platí pouze do určité frekvence šlapání (obvykle v rozmezí 60 - 70 otáček za minutu), při vyšší frekvenci šlapání se výkon elektromotoru dále nezvyšuje a zůstává na své maximální hranici. 

V názvu elektrokol se často vyskytuje zkratka PAS (Power Assist System), kterou poprvé začala používat na svém elektokole Yamaha PAS a je značkou pohonného kompletu, v němž je technicky zdařile integrovaný elektropohon (středová osa s klikami, pedály a převodníkem) s baterií. 

zdroj: Cykloturistika

 

Kde koupit 

  elektrokola v našem internetovém obchodě
powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart
designed by morpheus | contents ©2020 Skldac kola a elektrokola
www.rebelbike.com www.bbbparts.cz www.detskevoziky.com www.rohloff.cz www.feltbikes.cz www.singularbikes.cz www.skladacikola.com