Skladacikola.com Skladacikola.com

V rámci Evropského týdne mobility se v září 2009 uskutečnil v Praze závod různých dopravních prostředků. Jedenáctikilometrovou trasu na cestě z předměstí Radotín na známou křižovatku Anděl absolvovalo celkem sedm závodních týmů. Každý přitom využil jiné kombinace dopravních prostředků.

Závod v rámci Evropského týdne mobility (Praha 2009)

První dorazil do cíle netradičního závodu pražský radní Petr Štěpánek na svém jízdním kole. V těsném závěsu za ním přijela Jitka Vrtalová ze serveru NaKole.cz, která spojila jízdu vlakem s následným dojezdem skládačkou.  

"Cesta příměstským klimatizovaným vlakem City Elefant byla příjemná. Složené kolo se ve vlaku snadno umístí do prostoru pro zavazadla a nemusí se za něj nic platit. Na cestu mi tedy stačila moje tramvajenka,,"  řekla Jitka po svém dojezdu.

"Šance soutěžících jsou velmi vyrovnané,"  uvedl zástupce pořadatelské firmy Filip Drápal. Přepravní časy autobusu a vlaku jsou velmi podobné. Nakonec tedy byla rozhodující svižnost skládacího kola při cestě z nádraží. Díky ní předhonil Dahon Vitesse na tomto úseku metro i tramvaj.

"Cílem závodu je také představit pohodlí a bezpečnost železniční dopravy při cestách po Praze,"  uvedl mimo jiné Drápal. Cestování vlakem z pražských předměstí je poměrně bezpečné, pokud jde o odhad času. Na rozdíl od vlaku zůstávají automobily a autobusy často vězet v dopravních zácpách, které se během ranní špičky už tradičně tvoří na pražských výpadovkách.

Umístit kolo do vlaku je však stále poměrně komplikované. Příměstské vlaky nabízejí nejčastěji zjednodušenou přepravu jízdních kol, kdy je kolo opřené o vstupní dveře a je nezbytné u něho celou cestu stát a hlídat jeho stabilitu. Navíc, poplatek za jízdní kolo ve vlaku je 25,- Kč. Obě tyto nevýhody odpadají u kola, které je možné během několika vteřin složit na úhledný balíček. V každém případě je jeho přeprava zdarma.

V ranní dopravní špičce zvítězilo samotné kolo (19 minut), před kombinací vlaku a skládacího kola (22 minut) a kombinací vlaku a metra (24 minut). Automobil skončil až na pátém místě s časem 25 minut. 

 

zdroj: Azub Bike

Kde koupit 

  skládací kola v našem internetovém obchodě
powered by Online Shop Panavis v2.8 & Quick.Cart
designed by morpheus | contents ©2020 Skldac kola a elektrokola
www.rebelbike.com www.bbbparts.cz www.detskevoziky.com www.rohloff.cz www.feltbikes.cz www.singularbikes.cz www.skladacikola.com